+90 212 428 66 24 - 0553 752 37 17

PROJE KEŞİF FORMU

Yaşadığınız mekanı daha şık ve kullanışlı bir hale getirmek için mimari ekibimizi "ücretsiz" olarak keşfe gönderiyoruz.

Hakkımızda

Etit Mimarlık 1992 yılında mobilya imalatçısı olarak sektöre girmiş, değişen talepler doğrultusunda 2003 yılında, ağırlıklı olarak mağaza dekorasyonu ve raf sistemleri alanına yönelmiştir. 2009 yılından itibaren ise Etit Mimarlık adıyla sektördeki yerini almıştır. 

Etit Mimarlık; yurdun çeşitli bölgelerinde projeden inşaata, mimari, iç mimari, dekorasyon ve çevre düzenine kadar anahtar teslim çözümler üretmektedir.

Etit; mağaza, konut, market, otel, cafe, restoran, hastane ve ofislere yönelik proje tasarımı, ince işler uygulaması ve bu işlerle ilgili olan danışmanlık ve kontrol hizmetlerini bir arada yürütmektedir.

Ana faaliyet alanımız olan dekorasyon işlerinde fonksiyon ve estetiğin uyumunu göz önünde bulundurarak detaylı projelendirme, kaliteli ve uygun malzeme seçimi, titiz bütçelendirme, uygulamada usta işçilik ve en önemlisi işin zamanında teslimi üzerinde önemle durduğumuz konulardır. Müşteri memnuniyeti bir numaralı prensibimizdir.

Etit Mimarlık, kendinden emin bir şekilde işi tüm boyutlarıyla üstlenebilecek organizasyon yapısıyla müşterisine çalışma alanıyla ilgili A'dan Z'ye her konuda destek verir. Bünyemizde mimarlık, iç mimarlık, ev dekorasyonu ve proje danışmanlık hizmetleri bulunmaktadır. Her türlü düşüncenizi gerçeğe dönüştürebilecek proje ve şantiye ekibimizle sizlere hizmet vermekteyiz.

Proje Tasarımı; Etit, fonksiyonların doğru çözümüne olanak sağlayacak şekilde estetik değerleri baz alarak mekanın gerektirdiği tarzın ışığında dinamik, verimli, özgün ve fonksiyonel tasarımlar yaratır ve amacına uygun konseptler geliştirir. Oluşturduğu projeyi ve kullanılacak malzemeleri müşteriye sunar. Fiziksel ve çevre şartlarını en iyi şekilde değerlendirip amacına uygun çözümler üretir.

Uygulama; Etit, mimari ve mimariye destek olan diğer tüm projelerin (inşaat,mekanik,elektrik v.s) uygulanmasını, ürünlerin satın alımını ve teminini, projenin aplikasyonunu ve gerekli koordinasyon işlemlerini gerçekleştirir. Gerek kendi bünyesindeki ekibi ile gerekse dışarıdan destek veren taşeronlarla projelerin ustalıkla uygulanmasını sağlar.

Danışmanlık ve Kontrol; Etit Mimarlık, projenin tasarım aşamasından uygulama aşamasına kadar olan yapılanma sürecindeki maliyet, kalite ve uygulama tekniği analizlerini yapar ve uygulama boyunca tüm ekiplerle olan koordinasyon ve kontrol hizmetlerini yürütür. 

Etit Mimarlık, deneyimli ve dinamik kadrosuyla, kalite ve estetikten ödün vermeden kullanışlı, çağdaş ve seçkin yaşama alanları yaratmayı ana ilke olarak benimseyerek sektörde güvenilir ve dürüst bir yer edinmiştir. Amacımız; yaptığımız her projede kendimizi geliştirip bir adım daha ileriye taşımaktır.

Tasarım Aşamaları
KEŞİF

Mekanlarınız bizim için çok değerli, bu değeri bir adım daha ileriye taşımak için ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

PLANLAMA

Tasarım sürecine geçmeden önce ki en önemli aşama planlamadır. Sizlerle aynı dili konuşabilmek adına isteklerinizi, hayallerinizi ve bu bağlam da nasıl bir yön izlememiz gerektiğini, a'dan z'ye kurguladığımız analizlerdir.

Tasarım Süreci

Müşteri istek ve ihtiyaçları

Mekan analizi

Bölgesel analiz

Teknik planlama

Fizibilite analizi

KONSEPT TASARIMI

Bu aşama içerisinde bir önce ki madde de yapmış olduğumuz analizler ile tasarım taslağını oluşturmuş bulunmaktayız. Tasarımı oluştururken, özgünlük ile birlikte, yapılan yatırımın optimizasyonu, malzeme, üretim ve detay çözümlerini ön planda tutarız. Tasarım aşaması iki bölümden oluşmaktadır:

- Eskiz çalışmaları: Mekânın bütünlüğü ile beraber bölgesel ve genel eskiz çizimler ile projemizi destekliyoruz. Bununla birlikte elektronik ortama geçmeden Avan proje taslağımızı oluşturuyoruz.
 
- 3d Görselleştirme / Render: Bu aşamada ise eskizlerimiz ile birlikte fikirlerimizi ve tasarım dokunuşlarımızı projemize ekleyip sizlere bir sunum dosyası hazırlıyoruz. Bu süreçte her bir fotoğraf karesi, tasarlanmış mekânlarınızı birebir görmenizi sağlamaktadır.

TEKNİK DETAYLANDIRMA

Onaylanmış olan projeyi teknik proje ekibimiz tarafından imalata hazır vaziyete geçirmeyi sağlayan aşamadır. Mekânların tüm teknik detay çizimleri, ruhsatlı projelerde yasa ve yönetmeliklere uygunluğu, değil ise tasarlanmış mekânların işlevselliğini arttırmak için yapılan teknik analizler ile birlikte yeni bir teknik sunum dosyası hazırladığımız bölümdür.

- Vaziyet Planı
- Zemin ve Tavan Planları
- Tesisat Planları
- Kesitler 
- Tasarım İmalatları (Ahşap, Mermer, Kumaş Vs.)
- Malzeme Seçimleri ve Miktarları

TASARIM BÜTÇELENDİRME

Bu aşamada tasarım sürecinde sizler ile koordine olarak ilerlediğimiz projemizin bütçelendirme kısmı yer almaktadır. Sizlerin memnuniyeti ve yararı önceliğimizdir. Bu sebepten dolayı projemizde tüm çözüm ortaklarımız ile ihale sisteminde çalışmaktayız. Bu ihale içerisinde önceliklerimiz kalite, zaman ve maliyettir. Projede ki teknik ve malzeme detayları çerçevesinde sizler için en iyi fiyat analizini yapıyoruz. 

PROJE YÖNETİMİ

Projemizin hayata geçtiği noktada ortaya konan hedefleri ve ilerleyişi takip ederek, başarılı bir sonuç için; zaman, maliyet ve kalite unsurlarını dengeli bir isleyiş ile yönetiriz. Bu şekilde projemiz işlevsel ve mali açıdan kayıplara uğramadan gerekli kalite standartları dâhilinde zamanında tamamlanır.

PROJE TESLİMİ

Bir projenin tüm aşamalarında destek verdiğiniz ve stratejik ortak olmaya odaklandığınız takdirde size özel tasarımı yapılmış olan bir projenin anahtar teslim proje uygulama ayağıda başarı ile tamamlanmaktadır